Suntem şi pe:
Clinică stomatologică Ocna Mureș

Articolele zilei

Rezultatele crosului O. M. Activ, 2 octombrie 2010

Publicat

- 309 vizualizări

Cros Ocna Mures

Veniti in centrul orasului cu mic, cu mare inca dinainte de ora noua, cu  dorinta de a participa la crosul Om Activ, ocna muresenii au dovedit ca pot fi activi!
Cu primarul in frunte, cu profesorii de sport- si nu numai- alaturi, elevii, in numar foarte mare, s-au inscris, pe categorii de varsta, asteptand cu frenezie sa le vina randul la alergare.Bine organizat, cu oameni de ordine, cu dotare din partea Primariei si a sponsorilor (tricouri, apa, dulciuri, premii, diplome), crosul a pornit la ora anuntata.
Fiecare participant a primit, inca de la start, tricouri, purtate pe traseul parcurs.
S-au prezentat la start elevi de la clasele I pana la a XII-a, dar si cativa pitici de gradinita, primiti cum se cuvine pentru dorinta lor de miscare. De asemenea, crosul a antrenat si persoane mature, atat barbati, cat si femei.
Rezultatele au fost intr-o oarecare masura importante, ceea ce insa a avut o reala importanta a fost participarea la cros a fiecaruia in parte.
Pentru cateva ore, in Ocna Mures am dovedit ca putem fi Oameni Activi, renuntand la calculator, la un somn prelungit, la stat in fata blocului…etc.
Speram sa permanentizam aceasta activitate, astfel incat anual sa adune cat mai multi locuitori ai orasului la “Crosul O.M. Activ”!

 

Rezultatele crosului O. M. Activ, 2. X. 2010
fete
gradinita– locul I- Stancel Diana
Cls. I- II
1.Chiorean Diana, Sc L. Blaga
2.Rad Denisa, Sc L. Blaga
3.Horja Maria, Lic. Teoretic
Baieti:
1.Decean Mark- Lic Teoretic
2.Szekely Istvan, L. Blaga
3.Muresan Marcus, L. Blaga
Cls III-IV
Fete
1.Suciu Denisa, Lic. Teoretic
2.CarpaciAdina, Uioara de Sus
3.Sumandi Lia, Lic. Teoretic
baieti
1.Decean Darius, Lic. Teoretic
2.Varga Marius, Uioara de Sus
3.Bocsa Stefan, Uioara de Sus
Cls. V-VI
fete
1. Serban Larisa, Razboieni
2. Damian Maria, Razboieni
3.Damian Liliana, Razboieni
baieti
1.Gorea Silviu,Lic Teoretic
2.Decean Filip, Lic. Teoretic
3. Selegean Andrei , Lic. Teoretic
CLs. VII-VIII
fete
1.Poputa Giulia, L. Blaga
2.Popa Carmen, L. Blaga
3.Hopartean Cosmina, L. Blaga
baieti
1.Niculita Nicolae. Lic Teoretic
2.Lacatus Florin, L. Blaga
3.Capalnean Adrian, Lic. Teoretic
Cls IX-XII
fete
1.Gatea Tamara, Lic. Teoretic
2.Marosi Ana, Lic. Teoretic
3.Chiorean Andreea, Liceul Teoretic
baieti
1.Petrutiu Ioan, Lic Chimie
2.Coroiu Adrian, Lic Teoretic
3. Gut Alexandreu, Lic Teoretic
Categotia 30-40 ani,
feminin
1. Grozav Ana Maria
2. Badu Istina
3. Hosu Mihaela
masculin
LOCUL I
Baciu Ioan, Stancel Marius, Vasilca Vasile
Categoria +40
Feminin
1.Carunta Elena
2.Gatea Nora
3.Mihoc Marinela

 

Publicitate
Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Publicitate

Facebook

Top articole ultimele 30 zile


AiudulMeu | La Târnăveni | 4Botoşani.ro

Copyright © 2020 Powered by First design