Sport

Victorie după victorie pentru Soda Ocna Mureş!

Publicat

- 684 vizualizări

Soda Ocna Mureş a susţinut astăzi unul din cele mai spectaculoase meciuri din acest sezon fotbalistic în deplasare la Blaj cu echipa CIL Blaj scor final: CIL Blaj – CS Ocna Mureş 1-2 (1-1). Gabor Alex a deschis pentru ocnamureşeni scorul încă din minutul 10 în urma unui corner executat excelent de către Ionuţ Pereat iar gazdele au egalat cu 6 minute înainte de încheierea meciului în urma unei lovituri de la 11 metri. Însă, după nici 2 minute Soda urma să pecetluiescă scorul în urma unei lovituri libere executate de către Pereat, respinsă în faţă de către portar de unde Raţiu Viorel a înscris ultimul gol al meciului fără drept de apel.

Cu această victorie echipa Soda Ocna Mureş obţine cel de-al 12-lea rezultat pozitiv într-un singur sezon fotbalistic, un record merituos pentru care nu putem decât să îi felicităm!

În ultima etapă CS Ocna Mureş va întâlni acasă pe ACS Şurianu 1945 Sebeş.