Suntem şi pe:
Clinică stomatologică Ocna Mureș

Sport

Duminică 12 iunie, regal fotbalistic la Ocna Mureş – finala Cupei României (faza judeţeană)

Publicat

- 368 vizualizări

 

Asociația Județeană de Fotbal Alba  a încredinţat anul aceste finala Cupei României, clubului nostru CS SODA Ocna Mureş. Duminică, 12 iunie, pe stadionul Dragostei – SODA, vor fi prezente toate echipele campioane ale fotbalului din Alba, începând de la echipele de seniori și până la cei mai mici juniori, dar și formațiile care completează podiumurile competițiilor, echipele ”Fair Play”, precum și golgheterii ligiilor IV şi V din judeţul Alba..

Programul zilei va fi următorul:

  • Ora 13:00 – Campionatul Speranțelor “Dragoș Damian” – FINALE
  • Ora 16:30 – Festivitatea de premiere la următoarele competiții: liga a IV-a, liga a V-a, juniori A1, juniori B1, juniori C, juniori D, juniori E și Campionatul Speranțelor
  • Ora 17.30 – Finala Cupei României (Faza Judeteana) Hidromecanica Șugag –  Viitoru Sântimbru

Imediat după încheierea finalei de cupă, vor fi premiați câștigătorii, precum și cei învinși, va fi desemnat jucătorul meciului și vor primi distincții și arbitri, precum și observatorul care vor conduce ultimul act al Cupei României.

Echipele prezente la Ocna Mureş:

  • Liga a 4-a: 1. Mureșul Vințu de Jos; 2. Șurianu Sebeș; 3. Viitorul Sântimbru
  • Liga a 5-a, Seria I: 1. Industria Galda de Jos II; 2. AS Nicolae Linca Cergău; 3. Tineretul Șona
  • Liga a 5-a, Seria a II-a: 1. Sportul Livezile / Fortuna Lunca Mureșului; 2. Sportul Livezile / Fortuna Lunca Mureșului; 3. ACS Băgău
  • Liga a 5-a, Seria a 3-a: Sportul Petrești; 2. Hidromecanica Șugag; 4. FC Micești
  • Juniori A1: 1. Șurianu Sebeș; 2. CS Ocna Mureș; 3. Unirea Alba Iulia
  • Juniori B1: 1. CSȘ Blaj; 2. AS Crăciunelu de Jos; 3. Rival Alba Iulia
  • Juniori C: 1. CS Zlatna; 2. Unirea Alba Iulia; 3. Rival Alba Iulia
  • Juniori D: 1. Europa Alba Iulia; 2. LPS Sebeș; 3. Unirea Alba Iulia
  • Juniori E: 1. Navobi Alba Iulia; 2. Juniorul Aiud; 3. Metalurgistul Cugir
  • Trofee Fair-Play: Rapid CFR Teiuș, Viitorul Sântimbru II, Progresul Fărău, Decebal Cricău
  • Golgheteri: Valentin Drăgan (Șurianu Sebeș – Liga a 4-a), Alexandru Cioară (Industria Galda de Jos II – Liga a 5-a, S1), Vasile Zoltan (Fortuna Lunca Mureșului – Liga a 5-a, S2), Bogdan Sava (Sportul Petrești – Liga a 5-a, S3), Ioan Cociș (CS Ocna Mureș – Juniori A1), Gheorghe Voic (CSȘ Blaj – Juniori B1), Andrei Crăciun (CS Zlatna – Juniori C), Bogdan Lazăr (Europa Alba Iulia – Juniori D), Florin Bura (Metalurgistul Cugir – Juniori E) și Daniel Mărginean (LPS Sebeș – Juniori E)

Sunt așteptați la această sărbătoare a fotbalului toți reprezentanții echipelor (oficiali, dar și jucători) premiate, precum și iubitorii sportului rege din județul Alba.

Hai SODA Draga!

Publicitate
Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Publicitate

Facebook

Top articole ultimele 30 zile


AiudulMeu | La Târnăveni | 4Botoşani.ro

Copyright © 2020 Powered by First design