Suntem şi pe:
Clinică stomatologică Ocna Mureș

Articolele zilei

Crosul “OM ACTIV”, a IV-a ediţie

Publicat

- 330 vizualizări

Început în toamna anului 2010,  atunci cand ideea unui dascăl foarte inimos si aici mă refer la doamna profesoară Nora Gatea, a prins contur, dânsei, alăturându-se în scurt timp un grup de învăţători şi profesori,  la fel de îndrăgostiţi de sport şi mişcare de la Scoala "Lucian Blaga" : Elena Carunta, Monica Turcu, Voichiţa Oniga, Lidia Toader, Claudia Stoica, Mari Damian, Pantelimon Popovici şi  Sorin Turcu, acest cros a ajuns în acest an,  la cea de-a IV-a ediţie.

Asociaţia "Şcoala Împreună", Asociaţia "Pro Copilăria", Liceul Teoretic "PETRU MAIOR" Ocna Mureş, Şcoala "LUCIAN BLAGA" Ocna Mureş, Clubul Sportiv Ocna Mureş în parteneriat cu Primăria Oraşului Ocna Mureş au fost organizatorii evenimentului "CROSUL O.M. activ, editia a IV a" care a avut loc sâmbătă, 4 octombrie 2014.

Sâmbătă dimineaţa, pe o vreme foarte propice alergării, cateva zeci de copii, împreună cu părinţii şi dascălii lor, s-au adunat în centrul oraşului. După încalzirea de rigoare, pe care domnul profesor Romeo Arinar a condus-o exemplar, cei prezenţi, fete şi băieţi, au pornit în cursa pentru medalii, împărţiţi pe categorii de vârstă.

Pe lângă medaliile, diplomele şi ciocolată, oferite de organizatori, prin bunavoinţa domnului profesor Iacob Hopârtean, firma condusă de dansul –SC  InfoSisPrest OM – a acordat dpuă premii, pentru cel mai tânăr şi cel mai vârstnic participant. Au fost alături de noi şi ne-au sprijinit ca de fiecare dată:

Dl Cristi Micu – sonorizare

Dl Mircea Babu – Radio Delta – difuzare spot radio

Dl Nelutu Nistor – Studio Nic – realizarea spot radio

Dl Adrian Zaheu – grafica

Politia Ocna Mureş

 

Câştigătorii au fost:

Pregatitoare+ Cls I-II

Fete

1. Teodora Damian

2. Sara Roşca

3. Diana Lazăr

Băieţi

1. Paul Bogdan Moldovan

2. Ionatan Piroşca

3. Eneas Horvath

 

Cls. III-IV

Fete

1. Antonia Piper

2. Andreea Pintea

3. Daria Cândea

Băieţi

1. Wiliam Onisor

2. Marius Nemeş

3. Alexandru Năndrean

 

Cls. V-VI

Fete

1. Naomi Piroşca

2. Adriana Cordea

3. Ilinca Toader

Băieţi

1. Adrian Carpas

2. Claudiu Burian

3. Alexandru Ţitruş

 

Cls. VII-VIII

Fete

1. Mihaela Hopârtean

2. Lavinia Călin

3. Adela Maier

Băieţi

1. Andrei Csegezi

2. Marius Suciu

 

Cls IX-XII

Fete

  1. Călin Anca

 

Băieţi

  1. Biris Raul
  2. Man Bogdan
  3. Mureşan Alexandru

 

Categ. 20+

Fete

  1. Sanislav Cristina
  2. Turcu Bianca
  3. Oana Stîncel

Băieţi

  1. Boru Sebastian
  2. Birta Cristi
  3. Horvath Marcel

 

Câştigători nu au fost doar cei enumeraţi mai sus, ci toţi cei care au participat la acest frumos eveniment, fie că au fost elevi, părinţi,  profesori sau simpli spectatori.

 

Publicitate
Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Publicitate

Facebook

Top articole ultimele 30 zile


AiudulMeu | La Târnăveni | 4Botoşani.ro

Copyright © 2020 Powered by First design