Suntem şi pe:

Sport

A doua victorie consecutivă pentru CS Ocna Mureș! CS Hunedoara – CS Ocna Mureș 0-2 (0-0)

Publicat

- 807 vizualizări

Prima victorie externă a ocnamureșenilor vine după ce, în etapa trecută echipa lui Mihai Manea a spart gheața și a câștigat întâia oară în acest sezon. CS Ocna Mureș a strâns 8 puncte, egalând CSM Lugoj în clasament.

Pe o ploaie torențială, în repriza a doua, Borșoi a deschis scorul (min 47) după un corner de pe stânga, împingând balonul în poartă, din apropiere iar în minutul 75 Coltor majorează avantajul, cu o lovitură de cap.

CS Ocna Mureș: Angeru – F. Morar, Borșoi, Guț, Cl. Marcu, Goguța, Cimpoieșu, Bedelean, S. Culda (40, T. Cristea), Coltor, Val. Drăgan; rezerve Decean, Kiss, A. Gherman, P. Man, S. Șimandi, Vaidasigan. Antrenori Mihai Manea, George Țălnar, Petre Clep.