Suntem şi pe:

Articolele zilei

Strada Mihai Viteazul a intrat în „reparaţii capitale”

Publicat

- 2.200 vizualizări

După ce anul trecut a început modernizarea străzii Râului din Ocna Mureş , iată că a venit rândul unei alte străzi intens circulate din oraş să intre într-un amplu proces de reparaţie.

Renovarea celor două străzi face parte din proiectul Modernizare străzile Memorandumului, Ștefan Octavian Iosif, Mihai Viteazul, Vadului și Râului” contractul de finanțare fiind semnat semnat pe 20 decembrie 2017 la MDRAPFE (Ministerul Dezvoltării Regionale, Administrației Publice și Fondurilor Europene).
Acest obiectiv de investiție a fost aprobat prin ordin MDRAPFE la 19.07.2017 în cadrul PNDL II (Programul Național de Dezvoltare Locală).
Valoarea finanțării este de aproximativ 8 milioane lei.

Lucrările demarate pe străzile Râului şi Mihai Viteazul vor fi continuate și pe celelalte străzi cuprinse în proiect, timpul total de execuţie a întregului contract fiind de 24 luni.

Citește mai departe