Suntem şi pe:
PSD ALBA

Sport

Old Boys Ocna Mures a obtinut locul III la turneul de volei old boys Cupa Municipiului Blaj editia 2016

Publicat

- 337 vizualizări

 

Turneul de volei old boys "Cupa Municipiului Blaj editia 2016", desfasurat sambata, 6 si duminica 7 februarie, a reunit la start 8 echipe care au fost impartite in 2 grupe.
Grupa I (meciurile s-au jucat in sala T. Cipariu) Old Boys Blaj 1, Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia, Old Boys Boema Turda si Old Boys Targoviste.
Grupa a II-a (meciurile s-au jucat in sala din parc) Old Boys Blaj 2, Old Boys Magister Abrud, CSS Blaj si Old Boys Ocna Mures.

Rezultatele inregistrate in cele 2 zile de intrecere:

Grupa a I-a :

Old Boys Blaj 1 – Old Boys Targoviste 0-2 (15-25; 16-25)
Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia – Old Boys Boema Turda 2-0 (25-20; 25-10)
Old Boys Blaj 1 – Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia 0-2 (17-25; 14-25)
Old Boys Targoviste – Old Boys Boema Turda 2-0 (25-20; 25-14)
Old Boys Blaj 1 – Old Boys Boema Turda 0-2 (27-29; 13-25)
Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia – Old Boys Targoviste 2-0 (25-15; 25-19)

Clasament final grupa a I-a:
1. Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia
2. Old Boys Targoviste
3. Old Boys Boema Turda
4. Old Boys Blaj 1

Grupa a II-a
CSS Blaj – Old Boys Blaj 0-2 (14-25; 17-25)
Old Boys Ocna Mures – Old Boys Magister Abrud 2-0 (25-13; 30-28)
Old Boys Ocna Mures – Old Boys Blaj 0-2 (12-25; 11- 25)
CSS Blaj – Old Boys Magister Abrud 2-0 (25-18; 25-17)
Old Boys Blaj – Old Boys Magister Abrud 2-0 (25-11; 25-14)
Old Boys Ocna Mures – CSS Blaj 2-0 (25-21; 25-19)

Clasament final al grupei a II-a
1. Old Boys Blaj
2. Old Boys Ocna Mures
3. CSS Blaj
4. Old Boys Magister Abrud

Duminica s-au  jucat  meciurile pentru stabilirea clasamentului final:
locul 7-8:: Old Boys Magister Abrud – Old Boys Blaj 1 0-2 (25-27; 14;25)
locul 5-6:: Old Boys Boema Turda – CSS Blaj 1-2 (17-25; 25-19; 21-25)
locul 3-4: Old Boys Ocna Mures- Old Boys Targoviste 2-1 (18-25; 27-25; 25-14)
locul 1-2: Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia – Old Boys Blaj 1-2 (26-28; 25-23; 19-25)

Clasament final:
1.    Old Boys Blaj
2.    Old Boys Vasile Goldis Alba Iulia
3.    Old Boys Ocna Mures
4.    Old Boys Targoviste
5.    CSS Blaj
6.    Old Boys Boema Turda
7.    Old Boys Blaj 1
8.    Old Boys Magister Abrud

Pentru echipa noastra au facut deplasarea la Blaj:
Mircea Gatea – cpt
Vali Sanislav
Ernest Bocsardi
Stelian Grozav
Cristi Both
Ioan Baciu
Daniel Oltean
Darius Moldovan
Razvan Olar
 

Publicitate
Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Publicitate

Facebook

Top articole ultimele 30 zile


AiudulMeu | La Târnăveni | 4Botoşani.ro

Copyright © 2020 Powered by First design