Suntem şi pe:
Clinică stomatologică Ocna Mureș

Stiri diverse

Bacalaureat 2012 in cifre

Publicat

- 702 vizualizări

 

absolvent-shutterstock.jpg - 29.09 Kb        Acestea sunt rezultatele afisate astazi 08.07.2012 la examenul de bacalaureat sesiunea iunie – iulie 2012.

        Contestatiile pot fi depuse luni 09.07.2012 intre orele 8.00 – 12.00, urmand ca pe 13 iulie sa fie afisate rezultatele finale.

     Conform datelor prezentate de ISJ Alba au fost inscrisi 3.415 elevi, din care au promovat 1.620. Procentul de promovabilitate este de 47,44%. Anul trecut procentul de promovabilitate, inainte de rezolvarea contestatiilor, a fost de 38,45%.

     Anul acesta un singur elev a obtinut nota maxima la examenul de bacalaureat. Este vorba de Ina Todoran de la Colegiului Național “Inochentie Micu Clain” din Blaj. Avand in vedere ca cea mai mare parte a timpului il dedica muzicii populare, fiind una dintre cele mai valoroase tinere interprete de folclor din tara, performanta ei este cu atat mai meritorie.

       Promovabilitate 100% s-a inregistrat la Liceul Privat “Sf. Iosif” din Alba Iulia, liceu cu predare in limba germana, toti cei 9 absolventi inscrisi promovand examenul.

         Promovabilitate 0% s-a inregistrat la Grupul Şcolar Agromontan Albac, niciunul din cei 23 de absolventi nereusind sa promoveze. Din pacate acest rezultat negativ este reeditarea contraperformantei de anul trecut, cand toti cei 39 de absolventi au fost declarati respinsi.

 

          Iata si primele 10 licee ale judetului, ordonate in ordine descrescatoare procentului de promovabilitate:

 

Liceul Privat “Sf. Iosif” din Alba Iulia – 100%

Colegiul Militar “Mihai Viteazul” – 98,88%

Colegiul “Horea, Closca si Crisan” – 95,16%

Liceul Teoretic “Petru Maior” Ocna Mures – 85%

Colegiul “Inochentie Micu Clain” Blaj – 85%

Liceul de Muzică si Arte Plastice Alba Iulia  – 83%

Colegiul Naţional “Lucian Blaga” Sebes – 80%

Seminarul Teologic Liceal Ortodox “Mitropolit Simion Stefan” Alba Iulia – 80%

Colegiul Naţional “Avram Iancu” Cimpeni – 79.46%

Colegiul “David Prodan” – 77%

 

Lista cu ultimele 10 licee din judet, ordonate tot in ordinea descrescatoare a promovabilitatii:

 

Liceul Teologic Romano-catolic Alba Iulia – 13%

Grup Scolar Industrial Sebes – 12%

Grup Scolar de Chimie Industrială Ocna Mures – 10,5%

Grup Şcolar “Stefan Manciulea” Blaj – 9%

Grup Scolar Forestier Cîmpeni – 8%

Colegiul Tehnic “Dorel Pavel” Alba Iulia  -5,5%

Colegiul de Afaceri Alba Iulia – 3,5%

Grup Scolar Agricol Ciumbrud – 2,5% (1 promovat din 41)

Colegiul “Timotei Cipariu” Blaj – 2,2% (1 promovat din 46)

Grup Scolar Agromontan Albac – 0% (zero promovaţi din 23 elevi prezenţi)

 

Din 35 de unitati scolare din judet, Liceul Teoretic “Petru Maior” este pe locul 4, iar Grupul Scolar de Chimie Industriala pe pozitia 28, din punct de vedere al procentajelor de promovabilitate

 

Rezultatele la bacalaureat sesiunea iunie – iulie 2012 ale absolventilor din Ocna Mures

 

    Liceul Teoretic “Petru Maior” Ocna Mures

 

 

            Nume si prenume                          rom scris     proba ec      proba ed         media        

ANDONIE P. ELENA-MARIA

9.35

6.4

7.8

7.85

Reuşit

ARGHIUȘ C.D. RAUL-ADRIAN

6.25

6.8

6.1

6.38

Reuşit

BACIU E. TEODORA-LUCIA

5.7

2.3

6.8

-3.0

Respins

BAD A.N. RALUCA-MARIA

9.35

7.4

7.65

8.13

Reuşit

BĂEȘ M. MARINA-LARISA

9.5

9.25

7.5

8.75

Reuşit

BÂLGĂR M. BIANCA-MARIA

7.2

7.7

7.1

7.33

Reuşit

BELEA C. ALIN

5.6

5.2

8.25

6.35

Reuşit

BOCȘA S.A. ALINA-CLAUDIA

9.65

8.95

8.95

9.18

Reuşit

BODEA C. CRISTIAN-ANDREI

6.9

3.5

5.5

-3.0

Respins

BODEA S. CORINA

9.7

8.25

10

9.31

Reuşit

BOGDAN V. MARIA-MĂDĂLINA

9.25

8.05

6.3

7.86

Reuşit

BOJOC N. CRISTINA

9.1

7.05

8.95

8.36

Reuşit

BORDA C.F. ELENA-ANDRADA

9.8

9.4

9.5

9.56

Reuşit

BORZA M. SAMUEL-MIHAI

8.6

7.15

7.7

7.81

Reuşit

BOTOȘ I. ATANASIE-FLORIN

8.1

8.6

8.1

8.26

Reuşit

BUCUR L. OFELIA-MIHAELA

9.7

9.75

9.4

9.61

Reuşit

CACUCI I. EMANUELA-ADELINA

7.6

6.3

9.45

7.78

Reuşit

CHIRA M.V. RITA

7.6

7.45

7.55

7.53

Reuşit

CÎMPEAN N. ANAMARIA-NICOLETA

6.75

6.85

7.1

6.9

Reuşit

COLȚAN C. DIANA-EMOKE

7.75

6.05

6.75

6.85

Reuşit

COMAN I. ELIZA

8.2

7.55

7.65

7.8

Reuşit

COMANCI L. ROXANA-ANDREEA

8.35

9

8.7

8.68

Reuşit

CORCHEȘ C. IULIAN-DRAGOȘ

8.2

7.45

8.55

8.06

Reuşit

CORDEA O.F. DIANA-ELENA

5.05

7.9

8.8

7.25

Reuşit

DAN D. DIANA-MARIA

7.3

6.9

6.6

6.93

Reuşit

DEAC A.I. IULIA-IOANA

8.9

5

8.4

7.43

Reuşit

DECEAN I. ANDREI

8.45

6.15

9.2

7.93

Reuşit

DUMITRESCU C.G. GRIGORE-PAUL

5.15

5

8.05

6.06

Reuşit

EIIEȘ E. RAUL

6

6.2

5

5.73

Respins

FEIEREISZ I. DARIUS

6

8.8

8.45

7.75

Reuşit

GEORGIU I. IULIA-ROXANA

9.3

8.35

9.6

9.08

Reuşit

GHERASIM E. LIGIA-EMANUELA

7.9

8.25

8.15

8.1

Reuşit

GOGA D. ANDREEA-BIANCA

5

5.25

7.1

5.78

Respins

GOGA F. FLORIN-ALIN

7.85

7.15

7.65

7.55

Reuşit

GUȚ G. COSMIN-TUDOR

7.7

7.5

6.05

7.08

Reuşit

HAIDUC E. EUGEN-DANIEL

6.9

6.8

7.5

7.06

Reuşit

HAIDUC E.V. EMILIA-MARIA

9.55

9.6

9.15

9.43

Reuşit

HANGA M.G. MIHAI-ALEXANDRU

8.35

9.5

9.4

9.08

Reuşit

HOPÂRTEAN C. SAMUEL

6.25

5.3

5.25

5.6

Respins

ISPAS A.C. RUXANDRA

8.5

8.3

8.95

8.58

Reuşit

IUȘCĂ M.A. IONUȚ-ALEXANDRU

7.2

6.05

8.7

7.31

Reuşit

JELER L. CRĂCIUNA-MARIA

6.45

6.05

8

6.83

Reuşit

LAZĂR G.C. LAURENȚIU-TRAIAN

8.15

8.75

8.7

8.53

Reuşit

LOGHIN G. MIRCEA-IOAN

9.5

10

7.75

9.08

Reuşit

MAIER A. SERGIU-ADRIAN

9.2

8.35

7.85

8.46

Reuşit

MAZINGER E. TUNDE-LARISA

8.25

5.8

8.3

7.45

Reuşit

MOLDOVAN I.M. MIRCEA-DARIUS

6.1

5

8.3

6.46

Reuşit

MORAR S.M. FLAVIA-IULIA

8.45

5.35

8.6

7.46

Reuşit

MUREȘAN D. ROXANA-DIANA

5

5.9

7.5

6.13

Reuşit

NĂNDREAN M. LAURENȚIU-COSMIN

6.35

6.9

7.8

7.01

Reuşit

NEMEȘ I. BOGDAN-IOAN

8.4

6.1

9.3

7.93

Reuşit

NICOARĂ O.V. ANDRADA-PATRICIA

8.15

5.15

9.35

7.55

Reuşit

NICOARĂ V. ADRIAN-VASILE

5.7

5.6

6.15

5.81

Respins

OLTEAN G. COSMINA-MARCELA

6.9

5.2

5

5.7

Respins

ONIGA C.E. RAREȘ-MIHAI

8.4

5.65

9.65

7.9

Reuşit

PAL A. OVIDIU-DINU

6.35

6.1

6.7

6.38

Reuşit

PĂCURAR A. ELENA-AURELIA

5.75

7.7

6.7

6.71

Reuşit

PĂȘTINĂ I. CARMEN

6.4

7.65

6.95

7.0

Reuşit

PILAT I. ANDRADA-CORINA

5.5

6

3.15

-3.0

Respins

POP F. DANIELA

8.1

9.4

9.15

8.88

Reuşit

POPA N. NICOLETA-ANEMONA

8

7.6

7.1

7.56

Reuşit

POPA V. DRAGOȘ-ALIN

3.6

3.35

5.6

-3.0

Respins

POPUȚA S.I. DAVID-MARIAN

7.05

4.05

8

-3.0

Respins

PORCA G.M. ADRIANA-DANIELA

8.2

7.75

8.7

8.21

Reuşit

PUȘCAȘ A. FLAVIA-CRISTINA

7.8

9

8.65

8.48

Reuşit

ROȘCA T. LAURA

6.65

3.15

6.25

-3.0

Respins

ROȘU I. ANDREEA

8

9

9.8

8.93

Reuşit

RUS P. MĂDĂLINA-PETRUȚA

8

8

8

8.0

Reuşit

RUSU S.V. SEBASTIAN-ALEXANDRU

6.75

7.45

7.4

7.2

Reuşit

ȘANDRU V. VASILE-GABRIEL

9.1

8.95

9.45

9.16

Reuşit

SANISLAV M.A. DRAGOȘ-PAUL

2.7

1

-2

-2.0

Neprezentat

SĂRMAȘIU P. ANDREEA-MARIA

9.8

8.85

10

9.55

Reuşit

SELEGEAN G. LIDIA-DENISA

6.2

5.5

8.7

6.8

Reuşit

ȘERBAN I.A. MĂDĂLINA-FLORENTINA

7.5

6

8.75

7.41

Reuşit

ȘTEFAN I.I. MELINDA-IOANA

7.95

8.25

6.3

7.5

Reuşit

STOIA E.M. IULIA-MARIA

7

5

8.3

6.76

Reuşit

SUCIU F. ALIN

9.3

7.9

8.5

8.56

Reuşit

SUCIU I.D. RALUCA-ADELINA

9.25

7.65

8.4

8.43

Reuşit

SZEGEDI M.A. ELENA-ROXANA

7

7.95

7.75

7.56

Reuşit

TIMAR Z.F. DENISA-LĂCRĂMIOARA

8.5

5.6

7.5

7.2

Reuşit

TODEA L. MĂDĂLINA-MARIA

8.65

6.55

8.65

7.95

Reuşit

TOMA V. IOANA-AURORA

8.25

6.35

8.95

7.85

Reuşit

UIOREAN L.F. ANDRA-FLORINA

6.85

8.2

7.65

7.56

Reuşit

VAIDA V. ANDA-DIANA

8

7.65

7

7.55

Reuşit

VANCEA C.A. FLAVIU-IONUȚ

8.75

8.7

7.95

8.46

Reuşit

 

 

Grupul Scolar de Chimie Industriala Ocna Mures
 

            Nume si prenume                           rom scris    proba ec      proba ed         media                

ANDONIE M MARIA – CORINA

5

2.9

5.2

-3.0

Respins

ANDREA I FLORIN – GABRIEL

3.85

2

3

-3.0

Respins

ANDREA I.N. ANDREEA

3.7

1.2

2

-3.0

Respins

ASINIPEAN E ADRIAN

5.1

1

3.7

-3.0

Respins

BAMBO M IULIA – ANDRADA

7.5

3.2

3

-3.0

Respins

BOGDAN F ANDREI – FLORIN

3.3

5.65

5.4

-3.0

Respins

CADAR D DANIEL – ALEXANDRU

6.5

1.55

5.5

-3.0

Respins

CADAR D EMANUEL – GABRIEL

5.05

3.9

5.6

-3.0

Respins

CHIRA T COSMINA – IOANA

7.9

2

5.35

-3.0

Respins

CIUNGAN I DIANA

4.05

1.4

3.8

-3.0

Respins

COJOCNEAN A ANA – MARIA

5.05

3.85

8.05

-3.0

Respins

CSUTAK F.C MONICA

6.7

1.25

3.95

-3.0

Respins

DAMIAN E CLAUDIA – ALEXANDRA

6.15

1

5.5

-3.0

Respins

FLEŞER V ALEXANDRU – ANDREI

7.6

5.05

6.65

6.43

Reuşit

FODOR F BALINT – FERENCZ

2.85

1.4

1.6

-3.0

Respins

GATEA S SORIN – ANDREI

7.1

4.1

5.85

-3.0

Respins

GHERASIM T.C. VIORELA – IERONIMA

7.45

5.1

6.35

6.3

Reuşit

GHERGHEL S SORINA – DIANA

6.9

2.65

3.5

-3.0

Respins

GOGA S ANA-MARIA

8.3

2.85

6.15

-3.0

Respins

GRUIŢĂ I IOAN – TRAIAN

5.15

1.05

-2

-2.0

Neprezentat

GUŢ G IOAN – NICOLAE

6.45

5.45

5.3

5.73

Respins

HEGEDUŞ A MIHAI

-2

-2

-2

-2.0

Neprezentat

IANCU N VELU – IOAN

-2

-2

-2

-2.0

Neprezentat

IRINI M.T ALINA – GABRIELA

4.4

2.5

6.4

-3.0

Respins

IUGA E IONUŢ – MARIUS

5

1.5

5.95

-3.0

Respins

JAKAB A ZSOLT   SANDOR

-2

-2

-2

-2.0

Neprezentat

KOPACZ – SZABO I ZSOLT

5

1

3.2

-3.0

Respins

KOPPANDI I FLAVIU – MIHAI

7.55

5

6

6.18

Reuşit

MAIER I LIVIU

4.4

-2

-2

-2.0

Neprezentat

MARTIN O BOGDANA – PATRICIA

7.85

2.8

3.8

-3.0

Respins

MATEI M VASILE – DANIEL

-2

-2

-2

-2.0

Neprezentat

MĂRGINEAN N ELENA – MIHAELA

5.1

1.05

2.6

-3.0

Respins

MICLEA V IOAN

-2

-2

-2

-2.0

Neprezentat

MIHĂESCU D MARINELA – PARASCHIVA

-2

-2

-2

-2.0

Neprezentat

MOLDOVAN A ANDREEA

6.7

2.05

7.75

-3.0

Respins

MOLDOVAN A DIANA

5

1.5

2.3

-3.0

Respins

MOLDOVAN V CLAUDIU  – VASILE

-2

-2

-2

-2.0

Neprezentat

PODAR V CĂLIN

6

1

8.1

-3.0

Respins

POGAN P ROBERT – CRISTIAN

3.7

1.1

2.2

-3.0

Respins

POPA L.E. VIORICA – MARIA

5

1

5.4

-3.0

Respins

POPUŢA D RAFAEL – OCTAVIAN

5.55

1.5

4.2

-3.0

Respins

RĂZOR T MARIA – OTILIA

5.1

2.1

5.8

-3.0

Respins

RODEAN N ALEXANDRU

6.05

1.55

3.2

-3.0

Respins

RUSU M LUCREŢIA

5.55

1.3

6.15

-3.0

Respins

STOIA E ANDREI – LUCIAN

6.35

3.4

4.6

-3.0

Respins

STOIA L ADELA

5.2

1.45

5.15

-3.0

Respins

STOIA L MIRCEA

2.1

1.3

2.9

-3.0

Respins

SZIGYARTO F.C. FERENCZ – JOZSEF

7.7

5

6.5

6.4

Reuşit

ŞERBAN V HORAŢIU – DANIEL

-1

-2

-2

-1.0

Eliminat din ex.

ŞERBU M MARIA – VICTORIA

3.6

1.9

2.3

-3.0

Respins

ŞOLEA A ESTERA

9.1

7.3

7.25

7.88

Reuşit

ŞOLEA A MARILIDIANA

6.2

3.9

7.1

-3.0

Respins

TILEA A.M LUCIAN

6.8

1

5.9

-3.0

Respins

ŢILI M.V. ANCA-LOREDANA

-2

-2

-2

-2.0

Neprezentat

URS I IOANA -DANA

-2

-2

-2

-2.0

Neprezentat

VAIDASIGAN D DOREL – CORNEL

3.35

1.05

-2

-2.0

Neprezentat

ZSIGO I NOEMI – MARIA – MAGDALENA

5.5

1.65

1.6

-3.0

Respins

 

 

Publicitate
Comenteaza

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată.

Publicitate

Facebook

Top articole ultimele 30 zile


AiudulMeu | La Târnăveni | 4Botoşani.ro

Copyright © 2020 Powered by First design