A+ R A-

A 3-a victorie consecutivă pentru Soda Ocna Mureş

Email

Echipa de fotbal din Ocna Mureş a învins ieri, 8 aprilie, în deplasare, echipa Energia Săsciori în a 4-a etapă a Ligii a 4-a. A fost o confruntare inedită, câștigată de ocnamureșeni cu 2-1 (0-1) având în vedere că toate cele 3 goluri au fost înscrise de antrenorii celor două formații, Ioan Marcu (18) pentru Săsciori, respectiv Ovidiu Maier (69) și Ionuț Pereat (71) pentru Ocna Mureş.

Primul gol al meciului a fost înscris de echipa gazdă diferenţa menţinându-se până după pauză. Ovidiu Maier a intrat pe teren în a doua parte, iar după 9 minute a înscris din lovitură liberă. După nici 2 minute Ionuţ Pereat a înscris al doilea gol pentru SODA Mureş.

Listare copiere alb negru si color, tipar digital, productie publicitara, carti de vizita in Cluj