A+ R A-

Şcoala Gimnazială "Lucian Blaga", bilanţ la sfârşit de an şcolar

Email

 

Anul şcolar 2016-2017 a fost pentru Şcoala Gimnazială "Lucian Blaga" din Ocna Mureş un an plin de rezultate remarcabile iar asta se poate vedea în lista de mai jos, trimisă pe adresa redacţiei. O publicăm cu drag pentru ca o lume întreagă să cunoască pe cei care au muncit pentru aceste rezultate. Felicitări elevilor şi profesorilor!

Elevi calificați la Etapa Națională COMPER-MATEMATICĂ, 29 mai – 7 iunie 2017
Mentor – prof. STOICA CLAUDIA ELENA

  • CIOREAN DIANA-MARIA – clasa a VII-a A
  • BADU IOACHIM-CĂTĂLIN – clasa a VIII-a A
  • CĂSTRASE SERGIU-GABRIEL – clasa a VIII-a A
  • CORCHEȘ ADRIAN - clasa a VIII-a A

 Concursul Național de Matematică – LUMINAMATH

  • LOCUL  II - BADU IOACHIM-CĂTĂLIN – clasa a VIII-a A


Elevi calificați pe LOCUL II - la Festivalul  ”Zilele teatrului pentru copii – ”Lucian Blaga” (gimnaziu) – Alba Iulia pentru trupa de teatru ”All Stars” – elevi: Pal Bianca, Grama Antoniu, Popa Larisa, Boldor Diana, Coroiu Raluca, Stîncel Alexandra, Studnianski Ilinca, Hărăstășan Larisa (clasa a VI-a A) – prof. coordonator VICTORATOS TEODORA

LOCUL II - etapa județeană – Concurs Național ”MADE FOR EUROPA” – cu participare la faza națională, Craiova – 26 – 29 aprilie 2017, CHIOREAN DIANA – clasa a VII-a A – prof. coordonator - POP ELENA

LOCUL III – Olimpiada de Matematică – faza județeană – BLEOCA PAUL – clasa a V-a A – prof. coordonator CRIȘAN DANIELA

Mențiune – Olimpiada de lectură – Lectura abilitate de viață - ȘIPOȘ ALICE  clasa a VIII-a A – prof. coordonator MORAR CARMEN

Mențiune - Olimpiada de lectură – Lectura abilitate de viață – MOLDOVAN NAOMI – clasa a V-a A -  prof. coordonator MORAR CARMEN

Concursul Județean ” Public Speaking” – prof. coordonator  BIRTA DANA

  • LOCUL  I – MUNTEAN IONUȚ - clasa a VIII-a A
  • LOCUL  II – PAL BIANCA - clasa a VIII-a A

Mențiune – BOLDOR DIANA - clasa a VIII-a A

Concursul „Speak Out” – etapa județeană

  • LOCUL I – BIRTA ANDREI – clasa a V-a A
  • LOCUL II – CĂSTRASE ANTONIO – clasa a V-a A
  • LOCUL III – MARELE MIHAI – clasa a V-a A
  • Mențiune II – TOADER ILINCA – clasa a VIII -a A
  • Mențiune III – CĂSTRASE SERGIU – clasa a VIII -a A

Olimpiada de limba engleză

  •     Mențiunea I – PAL BIANCA  – clasa a VIII -a A
  •     Mențiunea I – CĂSTRASE SERGIU – clasa a VIII -a A


Concursul „Speak Out” – etapa județeană – prof. coordonator BALAZS RAMONA

  •     Mențiune – OPRINCA RĂZVAN – clasa a V-a C


Olimpiada de Biologie – etapa județeană – prof. coordonator BADU ISTINA

  •     Mențiune – KANCZI VIANA DANIELA - clasa a VII-a A
  •     Mențiune – CHIOREAN DIANA MARIA - clasa a VII-a A


Concursul Național de Biologie – etapa județeană

  •     LOCUL I – MOLDOVAN NAOMI-GABRIELA - clasa a V-a A – cu participare la etapa națională
  •     LOCUL III – MARELE MIHAI - clasa a V-a A
  •     Mențiune – TIA ALEXANDRU - clasa a V-a A
  •     LOCUL I – MIRON-GAVRIL MARIA ALEXANDRA - clasa a VI-a A – cu participare la etapa națională
  •     Mențiune – POPA LARISA-IONELA - clasa a VI-a A
  •     Mențiune – STUDNIANSKI ILINCA-MARIA - clasa a VI-a A


Concursul Național ”SANITARII PRICEPUȚI”
– LOCUL I – faza județeană – ARION HORAȚIU, CIOREAN DIANA MARIA, KANCZI VIANA DANIELA, MAIER LUANA MARIA, OLTEAN ADINA BIANCA, ȘARLEA OANA MARIA - cu participare la faza națională 21-26 iulie 2017 la Poiana Pinului – prof. coordonator BADU ISTINA

Concursul Județean ”Cu viața mea apăr viața” – prof. coordonator POPA MARIUS
    LOCUL III – HAIDUC ROBERT, POPA MIHNEA, OPRIȘ ADRIAN ȘI HOPÂRTEAN ANDREI

Concursul Județean  ”Patrula școlară” – prof. coordonator POPA MARIUS
    Mențiunea I – ARION HORAȚIU, BACIU CRISTIAN, POPA MIHNEA, MAIER LUANA, CHIOREAN DIANA ȘI KANCZI DANIELA

Concursul Județean ”Educație rutieră, educație pentru viață” – prof. coordonator POPA MARIUS
    Mențiune - ARION HORAȚIU, HAIDUC ROBERT

Olimpiada gimnaziilor - etapa județeană la CROS – prof. coordonator BACIU IOAN
    LOCUL III – BAMBO VALENTIN clasa a VIII -a A
Olimpiada gimnaziilor - etapa județeană la TETRATLON – prof. coordonator BACIU IOAN
    LOCUL III – RÂȘNIȚĂ CĂTĂLIN, BISA CĂTĂLIN, BAMBO VALENTIN, ȚITRUȘ ALEXANDRU, KATANA CASIANA, CHIOREAN DIANA, PIROȘCA NAOMI, GATEA RUCSANDRA
Fotbal Gimnaziu – mențiune județeană – BAMBO VALENTIN, CĂSTRASE SERGIU, GROZAV VLAD, MOLDOVAN SEBASTIAN, CÎMPEAN VLAD, ȚITRUȘ ALEXANDRU, GĂINAR ALEXANDRU, MARTON IOAN, MARTON EMANUEL, HĂRĂSTĂȘAN CĂLIN

CLASA A IV-A – prof. coordonator BACIU ILEANA-DORINA
Olimpiada de limba română – etapa județeană
    LOCUL III – BANEA AIDA-ALIS
CLASA A III-A – prof. coordonator TOADER LIDIA
Concurs matematică – LUMINAMATH – etapa națională

  •     LOCUL II – BADU IOANA MARIA
  •     LOCUL III – PINTEA DARIU RĂZVAN

    Mențiune – HAȚEGAN TUDOR CĂLIN
Concursul Național ” GAZETA MATEMATICĂ” – etapa națională
    LOCUL I – BADU IOANA MARIA
CLASA II C – prof. coordonator TURCU MONICA
Concurs Național - etapa națională COMPER-MATEMATICĂ
    LOCUL I – VLASĂ ALEXANDRU

CLASA I A – prof. coordonator BUZGAR-MARCHIȘ DOMNICA
Concurs Național - etapa națională COMPER-MATEMATICĂ

  •     LOCUL I – TRIFAN MIRCEA, BIRO ORSOLYA ȘI ISTRATE TEODORA
  •     LOCUL II – GILYEN MARIA CLARA

Concurs Național - etapa națională COMPER-LIMBA ROMÂNĂ
    LOCUL I – TRIFAN MIRCEA

Listare copiere alb negru si color, tipar digital, productie publicitara, carti de vizita in Cluj
mobilier rustic gradina

Vizitatori online

Avem 255 vizitatori online