Fair

8°C

A+ R A-

Stiri din Ocna Mures

Începând de miercuri, 27 august şi până duminică, 31 august, echipa de volei speranţe fete a clubului polonez UKS San Lesko  va efectua un minicantonament la Ocna Mureş prilej cu care vor avea loc două sau trei meciuri amicale cu echipa noastră – CS Ocna Mureş, echipă antrenată de domnul profesor Drăguţ Augustin şi domnul profesor Nicuşor Nicoară .

Centrul logistic Kaufland - Turda recrutează în perioada 19-29.08.2014:
    - stivuitoriști calificați;
    - manipulanți marfă.

Din păcate echipa noastră a debutat cu o înfrângere în primul meci disputat sâmbata, 23 august.  În urma unui meci destul de curajos, echipa noastră a reușit să facă față doar în prima repriză a acestui meci, scorul fiind egal 1-1. În cea de-a doua repriză experiența jucătorilor din Daia Română și-a spus cuvântul, aceștia impunându-se la final cu 3-1. Golul echipei noastre a fost înscris de către Gelu Lepșa
Scor final: CS Ocna Mureș - Dalia Sport Daia Română 1-3 (1-1)

Sâmbătă, 23 August, ora  18.00 pe Stadionul SODA, echipa de fotbal a Clubului Sportiv Ocna Mureş va debuta în noua ediţie 2014-2015 a Campionatului Judeţean de Fotbal Alba, liga a IV-a. Echipa Dalia Sport Daia Română va fi echipa pe care jucătorii noştri o vor înfrunta pe gazon începând cu ora 18.00.
În deschidere, de la ora 16.00, se va desfăşura meciul echipelor de juniori.

LICEUL TEORETIC "PETRU MAIOR" OCNA MUREŞ organizează concurs în data de  01.10.2014, ora 9’oo, pentru ocuparea postului de Bibliotecar şcolar, studii medii, perioada nedeterminată, normă întreagă, la Biblioteca Liceului Teoretic Petru Maior Ocna Mureş

Cadru legislativ:

•  Legea Educaţiei Nr. 1/ 2011

•  OMECTS nr. 5556/ 2011 - Regulamentul de organizare şi funcţionare a centrelor de documentare şi informare şi a bibliotecilor şcolare

•  OMECTS nr. 5554/2011 – Regulamentul de organizare şi funcţionare a caselor corpului didactic

•  Hotărârea nr. 286/ 23.03.2011

Pentru ocuparea funcţiei de bibliotecar trebuie îndeplinite următoarele

CONDIŢII DE STUDII:

Legea Educaţiei Nr. 1/ 2011

Pagina 1 din 69

S.C. ANCA LIDER S.R.L, Ocna Mureş

execută lucrări de construcţii civile şi industriale (case la roşu sau la cheie, placări poliestern, amenajări şi finisaje interioare etc.)

Tel. 0745-623.381

Listare copiere alb negru si color, tipar digital, productie publicitara, carti de vizita in Cluj
*Traseul Ocna Mures - Lunca Mures si retur cuprinde si traseele: Ocna Mures - Unirea Halta si retur si Ocna Mures - Razboieni si retur.