Sport

Liga 4, Etapa a 20-a: SODA Ocna Mureș – CUPRIROM Abrud 3-0 (2-0)

Publicat

- 1.027 vizualizări

Astăzi în Liga 4, etapa 20: SODA Ocna Mureș – CUPRIROM Abrud, scor final 3 – 0, prin tripla marcată de Vali Dragan în minutele: 38, 44 și 53 (ultimul din penalty)

În Min 12 Vali Dragan a ratat o alta lovitura de pedeapsa, șutând peste poarta!

Jocul a fost in totalitate la dispoziția echipei noastre, dar s-au ratat peste 10 situații clare, in câteva remarcându-se prin intervenții și portarul advers.

Antrenorii noștri au aliniat următoarea echipă:

Clipici – 30. Guț, 20. Rațiu (cpt), 14. Gorba, 5. Ivașcu Cristi, 10. Kiss, 7. Cristea, 8. Man, 25. Olar, 27. Drăgan, 98. Cociș

Rezerve: 90. Țiboc, 9. Domșa, 11. Onișor, 16. Moise, 17. Vaidasigan, 34. Brie, 18. Pereat

Au intrat pe parcursul reprizei a doua: Domsa, Brie, Pereat și Moise înlocuiți fiind Cristea, Cociș, Man și Drăgan.

Antrenori: Ionuț Pereat și Ovidiu Maier

Maseur: Marius Chirilă

Asistent medical: Rareș Dănilă

Felicitari băieților și antrenorilor noștri!

Urmează meciul din deplasare, contând pt etapa 21, pe terenul celor de la Viitorul Sîntimbru.